Inter e mund me 6-1 Bolonjën
Sharr Travel

Inter e mund me 6-1 Bolonjën

Interi ka siguruar tri pikë të reja në Serie-A duke marr një fitore të lehtë ndaj Bolonjës në xhiron e katërt të këtij kampionati me rezultat 6-1.

Fitorja e lehtë e “Neroazzurrëve” u paralajmërua që në pjesën e parë pasi krijuan epërsi prej tre golave, përcjellë KosovaPress.

Lautaro Martinez, Milan Skriniar dhe Nicolo Barella u shënuar në listën e realizatorëve brenda 45 minutave ta para.

Në pjesën e dytë Edin Dzeko kontribuoi me dy gola si dhe Mattias Vecino me një.

Golin e vetëm për Bolonjën e realizoi Theate në minutën e 86 të ndeshjes.

Interi pas kësaj fitore merr kreun e tabelës me 10 pikë pas katër ndeshjeve, kurse Bolonja ka mbledhur shtatë pikë dhe renditet në vendin e shtatë.