Mbyllen tri ndeshjet e Ligës së Parë, rezultate befasuese

Mbyllen tri ndeshjet e Ligës së Parë, rezultate befasuese

Përfundoi xhiro e katërt e Ligës së Parë me tri takimet e ditës së sotme.

Vëllaznimi ka shënuar fitore të madhe në Prizren te Liria, me rezultat 0-1.

Përveç kësaj ndeshje, në Grupin A u zhvillua edhe dueli tjetër në mes të Besës dhe Trepçës, i cili u mbyll baraz 1-1, raporton olle.

Në Grupin B u zhvillua ndeshja e vetme midis 2 Korrikut dhe Arbërisë, ku vendasit shënuan fitore të thellë me rezultat 3-0.

Rezultatet

Grupi A

LIRIA 0-1 VËLLAZNIMI

BESA 1-1 TREPCA

Grupi B

2 KORRIKU 3-0 ARBËRIA