Lukaku dëmtohet dhe mungon disa javë
Sharr Travel

Lukaku dëmtohet dhe mungon disa javë

Romelo Lukaku ndalet nga dëmtimet. Sulmuesi belg do t’i mungojë Bluve të Londrës për së paku një muaj.

Ai u dëmtua në Champions në ndeshjen ndaj Malmos, dhe do të mungojë në sfidat ndaj Norwich, Suthampton, Newcastle, Malmos dhe Burnley, transmeton "albeu".

Ndërkohë, këtë sezon 28-vjeçai ka shënuar 11 gola.