Manchester United po përgatit kontratën e re për De Gean
Sharr Travel

Manchester United po përgatit kontratën e re për De Gean

David De Gea po shkon drejt një kontrate tjetër me Manchester United, pas një sezoni mbresëlënës të portierit spanjoll.

Ndërsa ekipet po shkojnë drejt fundit të këtij sezoni, United do të përpiqet të sigurojë stabilitetin e skuadrës së tyre duke kërkuar të zgjasë marrëveshjen, raporton Eurosport.

Perspektiva e largimit të tij është e paimagjinueshme dhe fakti që United është i gatshëm të lërë Dean Henderson të largohet nënvizon faktin se ai është integral në vendin ku ata janë, transmeton KK.

De Gea ka qenë në United për 10 vjet. Ai nënshkroi kontratën e tij të fundit në vitin 2019, e cila skadon në vitin 2023, me një opsion për një vit shtesë.