Mirlind Daku hero për Osijek-un
Sport

Mirlind Daku hero për Osijek-un

Osijek është rikthyer të fitorja dhe këtë herë ka mposhtur skuadrën e Lokomotiva Zagreb. Dy shqiptarë kanë qenë protagonistë.

Sulmuesi Mirlind Daku shënoi golin e avantazhit për kryesuesit e kampionatit kroat.

Daku, në minutën e 88-të, e devijoi një top në rrjetë dhe e çoi rezultatin në 2-1 për Osijek.

Enis Çokaj te Lokomotiva u ndëshkua me karton të kuq tre minuta më pas dhe skuadra e tij pësoi në fund edhe një gol tjetër.