Di Maria: Nuk dua të largohem siç bëra me Realin dhe Unitedin
Sharr Travel

Di Maria: Nuk dua të largohem siç bëra me Realin dhe Unitedin

Angel di Maria ka dhënë një intervistë të gjatë për RMC Sport.

Argjentinasi foli për tre fenomenet e Paris Saint-Germain-it, të cilat e vështirësojnë fitimin e vendit në skuadër: “Kur ka lojtarë të tillë, është normale të rreshtohesh. Ata janë më të mirët, kanë fituar atë që ata kanë fituar, ata janë ai që jam unë. Unë duhet të bëj më të mirën për të hyrë në njëmbëdhjetëshen startuese dhe nuk është e lehtë duke pasur parasysh lojtarët që zënë pozicionin tim, kështu që unë jap gjithçka dhe bëj maksimumin për t’i dhënë trajnerit opsione shtesë. Ai tashmë ka dëshmuar se mund të luajë në këtë pozicion. Ishte viti im më i mirë në Real, në 2014, por menaxheri vendos. Patjetër që më pëlqen ta kem topin në këmbët e mia, në vitin 2014 luaja në mes dhe ishte fantastike. Por ka konkurrencë dhe është trajneri ai që bën zgjedhjet e tij. Është e qartë se unë ende dua të luaj.”

Rinovimi : “Kam një vit shtesë opsional, nëse të gjithë bien dakord do të qëndroj. Nga ana ime, në moshën time, qëllimi është të largohem nga porta e përparme. Unë u largova keq nga Reali dhe Manchester United, nëse do të isha të kthehesha në Argjentinë do ta bëja duke dalë nga porta e përparme. Unë ende shpresoj të qëndroj edhe një vit. Synimi është të luftojmë për të fituar Champions League. Nuk është e lehtë të qëndrosh 7 vjet në të njëjtin klub, ndonjëherë ti kam nevojë për diçka të re, një ndryshim. Por ndihem parisian”.