Daku e kualifikon Osijekun në gjysmëfinale të kupës së Kroacisë
Sharr Travel

Daku e kualifikon Osijekun në gjysmëfinale të kupës së Kroacisë

Futbollisti Mirlind Daku ia ka siguruar fitorën Osijekut përballë Slaven Belupos në kuadër të kupës së Kroacisë në futboll dhe njëkohësisht kalimin në gjysmëfinale të kësaj gare. Ndeshja përfundoi 0-0 përgjatë 90 minutave, teksa edhe në dy shtesat me nga 15 minuta gola nuk pati.

 

Nga penaltitë, skuadra e Osijekut u tregua më e saktë, duke fituar me rezultat 5-4, kurse penaltia vendimtare iu besua Dakut, që nuk gaboi për ta vulosur triumfin e skuadrës së tij. 23-vjeçari në këtë ndeshje luajti nga minuta e 71-të, transmeton KK.

Ishte kjo paraqitja e 12-të për Dakun në të gjitha garat për skuadrën Osijek ku shumicën e rasteve është inkuadruar nga banka rezervë, dhe ka arritur të shënoj 4 gola.