Festoi si i çmendur pas golit të minutës së fundit, vdes trajneri egjiptian
Sharr Travel

Festoi si i çmendur pas golit të minutës së fundit, vdes trajneri egjiptian

Një menaxher egjiptian i nivelit të dytë, Adham El-Selhadar, vdiq tragjikisht në fillim të kësaj jave duke festuar fituesin e minutës së fundit të ekipit të tij.

El-Selhadar ishte në fushë për ndeshjen e El-Magd SC kundër El Zarqa.

Dukej sikur të dyja palët do të përfundojnë lojën pa gola duke shkuar në kohën shtesë, transmeton lajminet.

Por El-Magd rrëmbeu fitoren në momentet e vdekjes falë fituesit të minutës së 92-të të Mohamed Saad.

Goli ngjalli skena gëzimi teksa vendasit festuan kalimin në avantazh në kohën shtesë.

Por shumë shpejt pati shqetësim për El-Selhadar, i cili pësoi një atak në zemër duke festuar golin.

Një ambulancë u fut në fushë dhe 53-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital ku fatkeqësisht ndërroi jetë.

Homazhet janë vërshuar për El-Selhader, me klubet kryesore të Egjiptit, Al Ahly dhe Ismaily, që të dy kanë lëshuar deklarata.