Do të ketë meç mes Tyson Fury dhe Dillian Whyte
Sport

Do të ketë meç mes Tyson Fury dhe Dillian Whyte

Tyson Fury do të ndeshet me Dillian Whyte në luftën për kampionatin e peshave të rënda WBC.

Tyson Fury do të ndeshje për të mbrojtur titullin në WBC në kategorinë e rëndë kundër Dillian Whyte dhe kjo tashmë është konfirmuar.

Whyte do të sfidojë për një titull botëror për herë të parë në karrierën e tij kundër Furyt të pamposhtur, i cili vjen pas dy fitoreve të bujshme nga një trilogji historike me Deontay Wilder.

Fury postoi një histori në Instagram menjëherë pas njoftimit duke lënë të kuptohet se lufta kundër Whyte do të zhvillohet në Mbretërinë e Bashkuar.

Whyte ka qenë prej kohësh pretendenti numër 1 i WBC-së dhe ishte sfidues i detyrueshëm për Furyn pasi ky i fundit mposhti Wilderin për herë të dytë, transmeton Telegraf.

Tani pritet që Anthony Joshua të ndeshet me Oleksandr Usyk për titujt IBF, WBA dhe WBO.