Galatasaray pas dyshes së Cityt
Sport

Galatasaray pas dyshes së Cityt

Klubi turk Galatasaray është i interesuar për dyshen e Manchester Cityt, Kayky dhe Yangel Herrera.

Klubi turk pas dështimit këtë sezon të garave, tashmë është hedhur në sulm për ndërtimin e një skuadre të denjë për sezonin e ardhshëm.

Dyshja e mesfushës së Cityt, Kayky dhe Yangel Herrera, sipas medieve të huaja, janë objektiv i Gallatës.

 Tetëmbëdhjetë vjeçari Kayky ndaj Swindon në FA Cup bëri debutimin tek skuadra e Pep Guardiolës, derisa Herrera është pjesë e Cityt nga viti 2017.

Trajneri i Galatasaray-t, Domenec Torrent, ka marrëdhënie të mirë me Pep Guardiolën, më të cilin ka punuar tek Barcelona dhe Bayern Munich, andaj transferimi i dyshes Kayky dhe Herrera është më i lehtë.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa