Gotze nënshkruan me Frankfurtin
Sport

Gotze nënshkruan me Frankfurtin

Uran Krasniqi/RTKLive

Mario Gotze tashmë nuk është lojtar i PSV Eindhoven. Nga sot ai do të shërbejë në Frankfurt për Eintracht.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, kampionët e Europa League komunikuan arritjen e marrëveshjes. 

Gotze më herët ka luajtur për Borussia Dortmund dhe Bayern Munich.

Më 2014 Gjermania doli kampion bote pikërisht me golin e tij ndaj Argjentinës. 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa