Inzaghi mbetet te Inter deri më 2024
Sport

Inzaghi mbetet te Inter deri më 2024

Uran Krasniqi/RTKLive

Simone Inzaghi ka nënshkruar kontratë të re me Interin, duke mbetur i lidhur me klubin deri në qershor të vitit 2024.

Ka qenë Interi që ka konfirmuar se Inzaghi ka nënshkruar një marrëveshje të re dyvjeçare.

46-vjeçari mori drejtimin e klubit në vitin 2021 duke e pasur në detyrë Antonio Conten. 

Pavarësisht se humbi "Scudetton" me rivalët lokalë të Milanit, Inzaghi e çoi Interin drejt suksesit në "Supercoppa Italiana" dhe "Coppa Italia". 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa