Gjilani transferon Baton Zabërgjën
Sport

Gjilani transferon Baton Zabërgjën

Uran Krasniqi/RTKLive

Gjilani ka afruar futbollistin Baton Zabërgja. Për marrëveshjen ka njoftuar vetë klubi gjilanas.

"Sport Club Gjilani komunikon angazhimin e futbollistit Baton Zabërgja. Marrëveshja e nënshkruar është e vlefshme për dy vite dhe me mundësi vazhdimi. 21 vjeçari, i cili luan në pozitën e sulmuesit të krahut vjen nga radhët e KF Drenica dhe është reprezentues i rregullt i Përfaqësueses U21 të Kosovës. Të gjithë në SC Gjilani i urojnë mirëseardhje Batonit dhe i dëshirojnë sukses në objektivat që klubi ka vënë para, duke nisur nga garat ndërkombëtare".


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa