Osmani përgëzon Laura Fazliun dhe Akil Gjakovën
Sport

Osmani përgëzon Laura Fazliun dhe Akil Gjakovën

RTKlive

Presidentja Vjosa Osmani ka përgëzuar dy xhudistët tanë, Laura Fazliun dhe Akil Gjakovën për medaljet në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë

"Ky është imazhi Kosovës në botë. Sot, si çdo ditë tjetër, çikat e djemtë tanë po ia zbardhin fytyrën vendit dhe po shkruajnë historinë e re të Kosovës. Edhe një e artë iu shtua xhudos. Atë e fitoi Laura Fazliu, çika e artë e Kosovës. Të lumtë, Laura! Ndërsa, Akili ynë, si çdoherë tjetër na bëri rishtas krenarë, duke e fituar medaljen e bronztë, kësaj radhe. Faleminderit, Akil! “, ka shkruar presidentja Osmani.

 


MË SHUME NGA Sport