Drita përforcohet me qendërmbrojtësin Ekow Mills
Sport

Drita përforcohet me qendërmbrojtësin Ekow Mills

Uran Krasniqi/RTKLive

Ekow Mills është lojtari më i ri i Dritës, pasi tashmë ka nënshkruar kontratë katër vjeçare. Për marrëveshjen ka njoftuar Drita.

"Ekow Mills luan ne rolin e qendermbrojtësit dhe eshte 19 vjeçar i lindur në Ghana, ndersa vjen tek ne pas një përvoje 1 vjeçare në Spanjë, ndërsa formimin e tij si futbollist e ka bërë në vendlindje ne accra te FC Storm Academy. Ekow do të jetë i gatshëm për ndeshjet e Evropës dhe FC DRITA i dëshiron mirëseardhje dhe suksese në fanelën e DRITËS", ka njoftuar klubi gjilanas.


Eurokoha
Vjosa
APR