Ramiz Bytyqi firmos për Prishtinën
Sport

Ramiz Bytyqi firmos për Prishtinën

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Mbrojtësi i djathtë Ramiz Bytyqi karrierën do të vazhdojë tek klubi i madh kosovar, FC Prishtina.

Bytyqi mes disa ofertave, vendos që në sezonin e ardhshëm të vesh fanellën e kryeqytetasve.

FC Prishtina përmes një njoftimi, ka konfirmuar marrëveshjen e arritur me skuadrën bardhekaltër, shkruan RTKLive.com.

Mbrojtësi i djathtë më parë ka luajtur për Ballkanin, derisa ka qenë edhe pjesë e grupmoshave U21 dhe U19 për Kosovën.  


Eurokoha
Vjosa
APR