Mbrojtësi kroat dëshira e West Hamit
Sport

Mbrojtësi kroat dëshira e West Hamit

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Mbrojtësi kroat Borna Sosa është dëshira e klubit të njohur anglez, West Ham, raportojnë mediet britanike.

Kroati i cili është pjesë e klubit gjerman, Stuttgart, duke së brenda pak ditësh, do të bëhet më klub të ri, shkruan RTKlive.com.

Sosa, i cili po monitorohet nga disa klube të mëdha evropiane përfshirë edhe Chelsean dhe Barcelona, duket së karrierën do të vazhdojë në Premier League.

West Hami mësohet së destinacioni më i mundshëm i kroatit, kartoni i të cilit sipas Transfermarkt kushton 23 milionë euro. 


MË SHUME NGA Sport