Juve nuk llogarit në Ramsey-n, lojtari duhet të gjej klub të ri
Sport

Juve nuk llogarit në Ramsey-n, lojtari duhet të gjej klub të ri

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Juventusi nuk do të llogarisë në shërbimet e Aaron Ramsey për sezonin e ardhshëm.

Uellsiani në sezonin e fundit ishte pjesë e Rangers në formë huazimi nga ‘Zonja e Vjetër’.

Sipas medieve italiane, Ramsey nuk preferohet nga Juve dhe është i inkurajuar të gjejë një klub të ri.

“Calciomercato.com” shkruan se ish-ylli i Arsenalit nuk është në listën numrave të skuadrës së Juventusit, dhe së numri tetë është i lirë.

Juve po mendon që Ramsey të pranojë një shpërblim në vlerë prej katër milionë eurosh për vitin e fundit të kontratës së tij në Torino. 


APR
Romay Lift