Bayerni humb një lojtar të rëndësishëm?
Sport

Bayerni humb një lojtar të rëndësishëm?

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Bayern Munich mund të mbetet pa një nga lojtarët më të rëndësishëm në skuadër.

Sipas “The Sun” Manchester United dhe Manchester City po ‘luftojnë’ për transferimin e Serge Gnabry të ‘bavarezëve’.

Kontrata e Gnabryt me kampionët e Gjermanisë përfundon verën e ardhshme, por duket së ‘divorci’ mes lojtarit dhe skuadrës nga ‘Alianz Arena’, do të ndodh gjatë kësaj verë.

‘Djajtë e Kuq’ dhe ‘Qytetarët’ po bëjnë garë të nxehtë për Gnabry-n, kartoni i të cilit sipas  Transfermarkt vlen 65 milionë euro. 


APR
Romay Lift