Muhamed Useini i thotë ‘PO’ Prishtinës, firmos kontratë dy-vjeçare
Sport

Muhamed Useini i thotë ‘PO’ Prishtinës, firmos kontratë dy-vjeçare

Fatmir Bytyqi /RTKlive

FC Prishtina ka vazhduar edhe sot me transferime.

Mbrojtësi Muhamed Useini është lojtari i radhës që ka nënshkruar me kryeqytetasit.

33-vjeçari nga Tetova vjen nga skuadra e SC Gjilanit ku ka luajtur me shumë sukses në tre-vitet e fundit.

Useini ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare me “bardhekaltërit”.“Meti” ka përvojë të madhe në lojën më të popullarizuar në botë.

Shkëndija e Tetovës, Rabotniçki, Renova dhe Flamurtari i Vlorës janë skuadrat me të cilat është paraqitur në karrierën e tij.

Një ndeshje e ka edhe me reprezentacionin e Maqedonisë Veriore. 


APR
Romay Lift