Frank Kessie lojtar i Barcelonës, 500 milionë euro klauzola e lirimit
Sport

Frank Kessie lojtar i Barcelonës, 500 milionë euro klauzola e lirimit

Barcelona e ka zyrtarizuar transferimin e Frank Kessie nga Milani.

Lojtari vjen me parametra zero pas një periudhe me gjigantin italian dhe do të nënshkruajë një kontratë deri më 30 qershor 2026 dhe ka një klauzolë blerjeje prej 500 milionë euro.

Të mërkurën, më 6 korrik, do të bëhet prezantimi i Franck Yannick Kessie si lojtar i ri i Barçës.


MË SHUME NGA Sport