Chelsea dhe Atletico Madrid në ndjekje të Pavard
Sport

Chelsea dhe Atletico Madrid në ndjekje të Pavard

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Benjamin Pavard raportohet së do të largohet nga Bayern Munich.

Mediet gjermane të mërkurën shkruajnë së Pavard dëshiron të largohet nga ‘bavarezët’ për të bërë një hap tjetër në karrierën e tij.

Chelsea dhe Atletico Madrid, janë dy klubet që janë hedhur në garë për futbollistin e kampionëve të Gjermanisë.

Pavard raportohet se është i shqetësuar se nuk do të ketë minuta të mjaftueshme para Kupës së Botës në Katarm pasi Bayerni transferojë Mazraoui-n.

“Blutë” e Londrës dhe Atletico Madrid pritet të bëjnë garë për transferimin e Pavard.


APR
Romay Lift