“Sky” zbulon ditën kur Pogba do të firmos me Juventusin
Sport

“Sky” zbulon ditën kur Pogba do të firmos me Juventusin

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Paul Pogba brenda kësaj javë pritet që zyrtarisht të rikthehet tek Juventusi.

“Sky” të mërkurën shkruan se Juve dhe francezi tashmë kanë arritur marrëveshje.

Mesfushori francez, të cilit i ka skaduar kontrata me Manchester Unitedin, të shtunën do të rikthehet në Torino, ku do t'i nënshtrohet testeve mjekësor në Torino dhe më pas do të nënshkruajë kontratën katërvjeçare me gjigantin italian.

Pogba është kërkuar edhe disa klube tjera evropiane përfshirë edhe PSG-n, por reprezentuesi francez vendosi të rikthehet në ish-klubin e tij, Juventus.


APR
Romay Lift