Tottenham afër marrëveshje me yllin e Middlesbrough-ut
Sport

Tottenham afër marrëveshje me yllin e Middlesbrough-ut

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Klubi anglez, Tottenham raportohet së është afër marrëveshje me yllin e Middlesbrough-ut, Ded Spence.

Mediet britanike të mërkurën shkruajnë së ‘Spurs’ së shpejti do ta kompletojë transferimin e Ded Spence me vlerë 15 milionë funte.

Pas disa javësh negociata, duket se tashmë Tottenham dhe Middlesbrough-un kanë arritur marrëveshje për reprezentuesin e ri anglez, i cili është një nga objektivat kryesore të trajnerit Antonio Conte.

Ded Spence në sezonin e fundit, ka treguar performancë mjaft të mirë, formë e cila nuk ka mundur ty ik syve të strategut italian Conte.

Ded Spence thuhet së shumë shpejtë do të prezantohet si lojtari i ri i Tottenhamit.


APR
Romay Lift