Vedat Muriqi te klubi njohur belg?
Sport

Vedat Muriqi te klubi njohur belg?

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi duket se karrierën do ta vazhdojë në Belgjikë.

Sipas medieve të huaja, sulmuesi i Lazios, do të transferohet të klubi i njohur belg, Clube Brugge.

Muriqi gjysmësezonin e fundit luajti tek Mallorca në formë huazimi nga Lazio.

Reprezentuesi kosovar kërkohet edhe nga dy klubet e mëdha turke, Galatasaray dhe Fenerbahce, por siç raportohet, Muriqi do të bëhet pjesë e klubit belg.

Ky transferim thuhet së do të kap shifrën 10.5 milionë euro plus bonuset, derisa lojtari do të përfitojë rreth dy milionë euro në vit.


Eurokoha
Vjosa
APR