Alvaro Morata, cak i gjigantit të Premier League-s
Rtklive
Sport

Alvaro Morata, cak i gjigantit të Premier League-s

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Pas dështimit për të transferuar Marko Arnautovic, Manchester United raportohet se tashmë është në kërkim të një sulmuesi cilësor.

Sipas mediave britanike, sulmuesi i Atletico Madridit, Alvaro Morata është objektiv i ‘Djajve të Kuq’.

‘Sky Sports’ shkruan se United dëshiron të sjell në ‘Old Trafford’ sulmuesin spanjoll.

Morata sezonin e fundit luajti tek Juventusi në formë huazimi, dhe tani duket se reprezentuesi spanjoll, do të transferohet në Angli.

Krerët e Unitedit thuhet se janë duke përgatitur ofertën për sulmuesin Morata.


MË SHUME NGA Sport