BKT Superliga nis sot, në kalendar tri ndeshjet e para
Rtklive
Sport

BKT Superliga nis sot, në kalendar tri ndeshjet e para

Uran Krasniqi/RTKLive

BKT Superliga e Kosovës në futboll do të kthet sot për ta filluar edicionin e ri të garave. Në agjendën e sotme janë ti ndeshje.

Dukagjini e pret Prishtinën, Gjilani Ferizajin fqinj dhe Drita ndeshet me Trepçën '89. 

Të gjitha ndeshet pritet të fillojnë nga ora 17:00. 

Sa i takon xhiros së parë vetëm ndeshja Malisheva - Ballkani është shtyrë për shkak të paraqitjes së klubit kosovar në garat evropiane. 

Në edicionin e kaluar kampion doli pikërisht klubi nga Suhareka. 


MË SHUME NGA Sport