Nianzo në La Ligë, zgjedh këtë klub të njohur
Rtklive
Sport

Nianzo në La Ligë, zgjedh këtë klub të njohur

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Tanguy Nianzou karrierën e tij futbollistike do ta vazhdojë në skuadrën spanjolle, Sevilla.

Gazetari Fabrizio Romano raporton se lojtari i Bayern Munich tashmë ndodhet në Sevilla, ku po kryen testet mjekësore dhe më pas do të firmos kontratën me skuadrën spanjolle.

Ky transferim do t’i kushtojë Sevillas 20 milionë euro, por në marrëveshjen mes dy klubeve thuhet se është përfshira një klauzole e cila i jep mundësin ‘bavarezëve’ për ta riblerë lojtarin.

Nianzou me Sevillan do të nënshkruajë kontratën deri në vitin 2027. 


MË SHUME NGA Sport