Willian rikthehet në Angli?
Rtklive
Sport

Willian rikthehet në Angli?

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Sulmuesi brazilian Willian sërish mund të luajë në Premier League.

Ish-sulmuesi i Shakhtar, Chelsea, Arsenal sipas mediave britanike, do të luajë në futbollin anglez.

34 vjeçari është duke u kërkuar nga Fulhami, skuadër kjo e njohur në Angli.

Pas sezonit të kaluar në Corinthians, brazilianin pritet të vesh fanellën e Fulhamit, madje, siç raportohet, tashmë marrëveshja mes dy palëve është arritur, dhe se lojtari shumë shpejtë pritet të prezantohet tek Fulhami. 


MË SHUME NGA Sport