8 të vdekur në Itali nga moti i ligë
Foto: RTKLive
RTK+

8 të vdekur në Itali nga moti i ligë

RTKlive

Moti i keq ka “gjunjëzuar” rajonin Marche-n në Itali, duke shkaktuar 8 vdekje dhe tre të zhdukur. Shirat e dendur i kthyen rrugët në përrenj, duke marrë përpara makinat.

Mes të zhdukurve është edhe një djalë 8-vjeçar. Djali i vogël ndodhej me nënën e tij në makinë e cila u bllokua nga uji. Nëna u shpëtua nga zjarrfikësit, por nuk ka ende asnjë gjurmë nga djali.


MË SHUME NGA RTK+