Franca luan si kampion, mposht Austrinë
Rtklive
Sport

Franca luan si kampion, mposht Austrinë

Uran Krasniqi/RTKLive

Franca ka treguar fuqinë prej kampioni në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve pas një pushimi prej disa muajsh.

Mbrëmjen e të enjtes "gjelat" kanë fituar ndaj Austrisë me rezultat 2-0. 
Mbappe dhe Giroud kanë gjetur golat për francezët. 
Pas kësaj fitore Franca gjendet në vendin e tretë në Grupin 1 të Ligës A. 
Ndeshjen e ardhshme kampionët e botës e zhvillojnë kundër Danimarkës, që është e pozicionuar si e dyta në grup. 


MË SHUME NGA Sport