Shqipëri – Islandë, publikohen formacionet zyrtare
Sport

Shqipëri – Islandë, publikohen formacionet zyrtare

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së sontme mes Shqipërisë dhe Islandës.

Kuqezinjtë dhe islandezët përballen në “Air Albania” në sfidën e fundit të Grupit 2 në Ligën B të Ligës së Kombeve.

Trajneri Edi Reja ka vendosur për rreshtimin 4-3-3 ndaj islandezëve, me Brojën në stol.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria: Strakosha, Balliu, Ismajli, Veseli, Lenjani, Ramadani, Gjasula, Abrashi, Uzuni, Çikalleshi, Bajrami.

Islanda: Runarsson, Olafsson, Magnusson, Gunnarson, Palsson, Helgason, Bjamason, Johannesson, Sigurdsson, Finnbogason, Thorsteinsson.

Ndeshja në Tiranë nis nga ora 20:45.


A.R Katana
Kosovo Telecom
Golden Eagle