Muller këshillon Gjermaninë: Merreni modelin e Realit te Ancelottit
Sport

Muller këshillon Gjermaninë: Merreni modelin e Realit te Ancelottit

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Sulmuesi i Bayern Munichut, Thomas Muller, e ka këshilluar Gjermaninë që të frymëzohet nga Real Madridi i Carlo Ancelottit.

Ai kërkon nga Kombëtarja e tij që të jetë sa më e përgatitur për Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

“Ndoshta Real Madridi mund të jetë një shembull për ne”, tha Muller.

“Kam punuar me shumë trajnerë, përfshirë Ancelottin, i cili ka fituar shumë trofe. Do të bënim mirë ta ndiqnim atë”, theksoi Muller.

Muller kishte luajtur dy vite te ‘bavarezët’ nën drejtimin e Ancelottit dhe e njeh mirë punën që bën strategu italian. 


MË SHUME NGA Sport