Superliga rikthehet me duele të zjarrta
Sport

Superliga rikthehet me duele të zjarrta

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Skuadrat elitare rikthehen këtë fundjave me ndeshjet e xhiros së nëntë.

Kryendeshja do të luhet në Suharekë, ku do të përballen Ballkani dhe Gjilani, skuadra këto që mëtojnë kreun e tabelës.

Drejtësia në këtë takim i është besuar gjyqtarit të mirënjohur Genc Nuza.

Duel interesant parashikohet të jetë edhe përballja mes Prishtinës dhe Trepçës ’89. Arbitri Eridon Podvorica do ta gjykojë sfidën e rivalëve të vjetër në futbollin tonë.

Ndërkaq, lideri i tabelës, Drita i bën ‘konak’ Drenicës. Gjilanasit pas barazimit me Prishtinën, ndaj drenicasve kërkojnë t’u kthehen fitoreve.

Ja orari i plotë i javës së nëntë:

 


MË SHUME NGA Sport