Bayern mposht Leverkusenin, shkëlqen Musiala
Sport

Bayern mposht Leverkusenin, shkëlqen Musiala

Uran Krasniqi/RTKLive

Bayern Munich i ka dhënë fund serisë prej katër ndeshjesh pa fitore.

Bavarezët kanë fituar thellë ndaj bayer Leverkusen në "Allianz Arena" të premtën. para qitje të mirë në këtë ndeshje ka bërë i riu Musiala. Ai ka realizuar një herë dhe ka assistuar dy herë.  Golat e tjerë u shënuan nga Sane, Mane dhe Muller. 

Pas kësaj fitore bavarezët gjenden në pozitën e dytë në tabelë, të cilës i prinë Union Berlin. 


A.R Katana
Kosovo Telecom
Golden Eagle