Kështu duket tabela e Superligës pas tri ndeshjeve të sotme
Sport

Kështu duket tabela e Superligës pas tri ndeshjeve të sotme

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Drita me fitoren kundër Drenicës (2-1), ka ‘blinduar’ kreun e tabelës me 21 pikë, gjashtë më shumë së Ballkani, kjo e fundit nesër luan derbin kundër Gjilanit.

Prishtina e cila nesër përballet me Trepçën ’89 renditet e katërta me 12 pikë, një më shumë së Drenica e cila sot u mund nga Drita.

Llapi dhe Malisheva që sot ndan pikët (1-1), mbesin në zonën e rrezikshme më nga nëntë pikë përkatësisht tetë.

Dukagjini pavarësisht fitores kundër Ferizajt (4-1), mbetet e fundit në tabelë me vetëm pesë pikë të tubuara, dy me pak se Ferizaj që është e parafundit. 


MË SHUME NGA Sport