Bashkimi mposhtet nga Sigal Prishtina
Sport

Bashkimi mposhtet nga Sigal Prishtina

Uran Krasniqi/RTKLive

Sigal Prishtina ka fituar ndaj Bashkimit në Prizren në kuadër të javës së 12-të të Prince Caffe Superligës.

66:73 (17:10, 17:19, 18:17, 14:27) ka qenë rezultati përfundimtar. 

Pas një fillimi dhe periudhave të barabarta në dhjetë minutat e fundit kryeqytetasit ishin më të mirë. 

Te Bashkimi u dalluan Daniel Lekndreaj me 13 pikë e 11 kërcime dhe Curtis Jones me 22 pikë, kurse te Sigal Prishtina më të miri ishte Dustin Thomas me 16 pikë e 11 kërcime.

Prizrenasit kanë katër fitore e tetë humbje, kurse prishtinasit tetë fitore e katër humbje. 


MË SHUME NGA Sport