Superliga e femrave rikthehet me derbin Prishtina-Bashkimi
Sport

Superliga e femrave rikthehet me derbin Prishtina-Bashkimi

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Java e tetë e Superligës së Femrave do të sjellë derbin ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit.

Këto dy skuadra së fundi u takuan në Ligën Unike, ku prishtinaset fituan 59:68, ndërkohë që në elitën e basketbollit të Kosovës për femra, prizrenaset kanë shtatë fitore në shtatë ndeshje, duke qenë skuadra e vetme pa humbje, kurse prishtinaset gjashtë fitore e një humbje, ku humbjen e vetme e pësuan nga prizrenaset. Për këtë arsye pritet një sfidë shumë interesante.

Superliga e Femrave – Java 8

E premte

19:00 Prishtina – Bashkimi

E shtunë

18:00 United Basketball – Penza

E diel

15:00 Vëllaznimi – Trepça.


MË SHUME NGA Sport