Dembele e çon Barcelonën në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit
Sport

Dembele e çon Barcelonën në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Uran Krasniqi/RTKLive

Ousmane Dembele ka dëshmuar se mund të jetë një lojtar kyç i Barcelonës sonte kur ka realizuar golin i cili ka bërë që skuadra të gjendet në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. Kjo pas fitores 1-0 kundër Real Sociedad të mbetur me dhjetë lojtarë.

Përkundër dominimit total, Barcelona nuk arriti të krijonte epërsinë në pjesën e parë.

Dembele shënoi tek në minutën e pesëdhjetë e dytë. 

Mysafirët mbetën me dhjetë lojtarë pasi Brais Mendez u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Kjo ndeshje ishte mes vendit të parë dhe të tretë të La Ligas. 


MË SHUME NGA Sport