Lakers pësojnë humbje nga Celtics, LeBron James ankohet në drejtësi
Sport

Lakers pësojnë humbje nga Celtics, LeBron James ankohet në drejtësi

B. H. / RTKlive

Boston Celtics fitoi kohën shtesë ndaj LA Lakers, me rezultat 125:121, në mbrëmjen e kaluar në NBA.

LeBron James shënoi 41 pikë, 9 kërcime dhe 8 asistime, por ato nuk mjaftuan për ta fituar ndeshjen. Te Bostoni më efikasi ishte Jalen Brown me 37 pikë. LeBron James u ankua për ndarjen e dobët të drejtësisë, madje në fund të pjesës së rregullt të ndeshjes ai u gjunjëzua në fushë në shenjë proteste.

Rezultatet
Detroit - Houston 114:117
Orlando - Chicago 109:128
Atlanta - LA Clippers 113:120
Minnesota - Sacramento 117:110
New Orleans - Uashington 103:113
San Antonio - Phoenix 118:128
Boston - LA Lakers 125:121
Utah – Dallas 108:100
Portland – Toronto 108:125


MË SHUME NGA Sport