NBA, 30 trajnerët zgjedhin rezervat e “All-Star Game”
Sport

NBA, 30 trajnerët zgjedhin rezervat e “All-Star Game”

RTSH

Pak orë më parë u bënë publik emrat e 14 lojtarëve që do të jenë rrezervë në duelin “All-Star Game” që do të mbahet në Utah më 19 shkurt në Sollt Lejk Siti.

Përzgjedhja e 30 trajnerëve ka shkaktuar shumë polemika pasi jashtë listës kanë përfunduar emra të njohur si James Harden, Paskan Siakam, Jimmy Butler, Anthony Davis, Devin Booker dhe Kawhi Leonard.

Të grumbulluarit, Konferenca e Perëndimit:

Paul George (LA Clippers)

Shai Gilgeous-Alexander (Oklahoma City Thunder)

Jaren Jackson Jr. (Memphis Grizzlies)

Damian Lillard (Portland Trail Blazers)

Lauri Markkanen (Utah Jazz)

Ja Morant (Memphis Grizzlies)

Domantas Sabonis (Sacramento Kings)

Të grumbulluarit, Konferenca e Lindjes: 

Bam Adebayo (Miami Heat)

Jaylen Brown (Boston Celtics)

DeMar DeRozan (Chicago Bulls)

Joel Embiid (Philadelphia 76ers)

Tyrese Haliburton (Indiana Pacers)

Jrue Holiday (Milwaukee Bucks)

Julius Randle (New York Knicks) 


MË SHUME NGA Sport