Nagelsmann dyshon se Mbappe është lënduar
Sport

Nagelsmann dyshon se Mbappe është lënduar

Uran Krasniqi/RTKLive

Trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann, nuk i beson plotësisht lajmit të Paris Saint-Germain për lëndimin e Kylian Mbappe. 

Dy skuadrat do të ballafaqohen në 1/16 të Ligës së Kampionëve dhe thuhet francezi mund të mungojë, por nga ana tjetër trajneri gjerman ka shfaqur dyshime. 

"Unë nuk e di se çfarë ka. Është relativisht e paqartë në faqen e PSG. Nëse nuk është një dëmtim strukturor, nuk mund ta imagjinoj që ai të humbasë ndeshjen, por nuk e di. Sigurisht, ata mund të luajnë poker", ka thënë Nagelsmann. “Po përgatitem për ndeshjen sikur ai do të luajë”.


MË SHUME NGA Sport