Xavi nuk sheh favorit në ndeshjen me Real Madridin
Sport

Xavi nuk sheh favorit në ndeshjen me Real Madridin

Uran Krasniqi / RTKLive

Xavi sheh gjasa të barabarta të Barcelonës dhe të Real Madridit për ta fituar përballjen, por e thekson elementin e të qenit nikoqir duke e vlerësuar si përparësi të vogël.

"Mendoj se është pesëdhjetë e pesëdhjetë. Ndoshta ne jemi pak përpara sepse po luajmë në shtëpi para tifozëve tanë, të cilët brohorasin, por është shumë e barabartë", ka thënë Xavi.

Barcelona dhe Real Madrid do të ndeshen të dielën në një ndeshje të vlefshme për La Ligan, ku Barcelona aktualisht ka nëntë pikë më shumë se sa Real Madrid. 

"Ne jemi duke luajtur kundër një skuadre të Real Madridit që unë e shoh si të fortë dhe që është përmirësuar shumë fizikisht që nga janari. Unë pres që të jetë e luftuar dhe se ata gjithashtu do të duan të dominojnë dhe të na shtyjnë përpara si në Copa. Në El Clasicos kurrë nuk e dini se çfarë do të ndodhë", ka thënë trajneri katalunas.


MË SHUME NGA Sport