Seria e fitoreve të Chelseas ndalet nga Evertoni
Sport

Seria e fitoreve të Chelseas ndalet nga Evertoni

Uran Krasniqi / RTKLive

Seria e fitoreve të Chelseas është ndalur nga Evertoni që ka bërë një hap në luftën për mbijetesë në Premier League.

Ndeshja e zhvilluar në "Stamford Bridge" është mbyllur me rezultat 2-2. 

Joao Felix (52′) dhe Kai Havertz (76′) shënuan për “Blutë”.

Doucoure (69') dhe Simms (90') kanë realizuar për mysafirët. 

Aktualisht Chelsea mban në vendin e dhjetë me 38 pikë. Evertoni ngjitet në vendin e 15-të me 26 pikë.


MË SHUME NGA Sport