Reali rivalizon Man Unitedin dhe Bayernin për Kane
Sport

Reali rivalizon Man Unitedin dhe Bayernin për Kane

F.Bytyqi/RTKLive

Real Madridi po monitoron situatën e sulmuesit anglez Harry Kane në Tottenham Hotspur, raportojnë mediet britanike.

29 vjeçari në fund të këtij sezoni, duket së do të largohet nga ‘Spurs’ për të nisur një aventure të re në futbollin evropian.

‘Merengues’ janë të vendosur të rivalizojnë Manchester Unitedin dhe Bayern Munich për ylli i ‘Tre Luanëve’.

Edhe vet trajneri i Tottetnhamit, Antonio Conte së fundmi e ka pranuar së “ardhmja e sulmuesit është në ajër”.

‘Los Blancos’ thuhet se tashmë janë duke u përgatitur të nisin negociatat me Tottenhamin për Kane.


MË SHUME NGA Sport