Dardanët nisen drejt Izraelit, besojnë në fitore
Sport

Dardanët nisen drejt Izraelit, besojnë në fitore

F.Bytyqi/RTKLive

Kombëtarja e Kosovës në futboll, sot në mëngjes, ka udhëtuar drejt Izraelit.

‘Dardanët’ nesër mbrëma do të përballen me Izraelin në ndeshjen e parë kualifikuese për EURO 2024.

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), përmes një njoftimi, ka konfirmuar se ekspedita e Kosovës është nisur drejt Izraelit.

“Me dëshirë dhe besim të palëkundur, ata shpresojnë të shkëlqejnë në fushë dhe të arrijnë fitore të madhe”, thuhet në njoftimin e FFK-së. 


MË SHUME NGA Sport