Leao të PSG-ja nëse largohet Messi?
Sport

Leao të PSG-ja nëse largohet Messi?

F.Bytyqi/RTKLive

Paris Saint-Germaindo të përpiqet të transferojë sulmuesin e Milanit, Rafael Leao nëse Lionel Messi largohet nga Parisi gjatë kësaj verë, raporton ‘Calciomercato’.

E ardhmja e Messit është e pasigurt pasi kampionit të botës me Argjentinën në fund të këtij sezoni i skadon kontrata me parisienët.

Messi është i lidhur me rikthimin tek ish-klubi i tij, Barcelona, derisa nuk mungojnë as mega-ofertat nga Arabia Saudite.

Ndërkohë, edhe Leao ende nuk ka firmosur kontratën e re me Milanin, dhe siç raportohet, PSG është duke e monitoruar situatën e portugezit tek ‘Rossonerët’.


MË SHUME NGA Sport