Muriqi: Tani është koha për t’u fokusuar, hajde Kosovë
Sport

Muriqi: Tani është koha për t’u fokusuar, hajde Kosovë

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi pak orë para sfidës me Izraelin, ka kërkuar nga bashkëlojtarët e tij që të fokusohen për duelin e sontem që luhet në Tel Aviv.

Izraeli dhe Kosova do të përballen sonte në ndeshjen e parë kualifikuese për Evropianit 2024.

Sulmuesi i ‘Dardanëve’ përmes llogarisë së tij në Facebook, ka thënë se tani është koha për t’u fokusuar.

“Tani është koha për t’u fokusuar. Hajde Kosovë”, ka shkruar asi i klubit spanjoll, Mallorca.

Ndeshja Izrael-Kosova fillon në orën 18:00. 


MË SHUME NGA Sport