Lukaku, tri buzëqeshje Interit. Dua të tregoj atë që kam brenda
Sport

Lukaku, tri buzëqeshje Interit. Dua të tregoj atë që kam brenda

rtsh

"Të premten në mbrëmje shënoi tripletë. Tre është një numër magjik".

Interi feston për Romelu Lukakun në natën e tripletës kundër Suedisë me fanellën e Belgjikës.

Një kënaqësi e madhe për Big Rom, protagonist i madh para syve të rivalit të tij Ibrahimovic, të cilit ia prishi rekordin e lojtarit më të vjetër në kualifikueset evropiane.

Një lajm ngushëllues për Simone Inzaghin, i cili mezi pret të rikthejë sulmuesin e tij në 'formatin e titullit'. Lukaku nuk kishte shënuar me fanellën e kombëtares prej një viti e gjysmë.

"Jam i lumtur që jam në gjendje të luaj dhe të fitoj minuta për t'i treguar botës së jashtme atë që kam brenda", tha Lukaku pas ndeshjes, i cili festoi golat e tij me një gjest kontrovers, për të heshtur kritikët dhe kritikuesit.

Dhe më pas ai e mori topin në shtëpi. Interi ka nevojë për një Lukaku menjëherë për një muaj vendimtar në të gjitha frontet. 


MË SHUME NGA Sport