Kosova merr një pikë në Izrael, kjo është renditja tabelore e Grupit I
Sport

Kosova merr një pikë në Izrael, kjo është renditja tabelore e Grupit I

F.Bytyqi/RTKLive

Kosova ka marrë një pikë tejet të rëndësishme në Izrael (1-1), në ndeshjen e parë kualifikuese për EURO 2024.

‘Dardanët’ me pak fat kanë mundur të kthehen në Kosovë më pikët e plota, por Rashica në minutën e fundit dështojë të gjejë golin nga pozita ideale.

Kosova pas këtij barazimi, renditet e dyta në Grupin I me një pikë, kurse, Zvicra e Xhakës që sonte ‘shkeli’ Bjellorusinë (0-5), kryeson grupin më tri pikë.

Ndërkaq, ndeshja tjetër e këtij grupi mes Andorrës dhe Rumanisë fillon në orën 20:45.

Kjo renditja tabelore në Grupin I:


MË SHUME NGA Sport